icon-news

Industriada 2021

Wydarzenia 31.08.2021

Koncert muzyki filmowej, maszynowy spektakl teatralny, pokazy, warsztaty naukowe i artystyczne oraz podziemne rejsy łodziami. Zapraszamy do udziału w największym w Polsce festiwalu dziedzictwa przemysłowego, czyli INDUSTRIADZIE. XII edycja imprezy rusza już 11 września. Zobaczcie co będzie się u nas działo.

Zapraszamy do udziału w największym w Polsce festiwalu dziedzictwa przemysłowego. XII edycja INDUSTRIADY rusza już 11 września. Zobaczcie co będzie się u nas działo.Sobota, 11 września 2021

Sztolnia Czarnego Pstrąga,
Park Repecki, Tarnowskie Góry

09:00 – 19:00 ———–
POLSKA PODZIEMNA WENECJA – zwiedzanie z przewodnikiem, podziemny rejs łodziami

Oświetlenie z lampy karbidowej, siła ludzkich mięśni, by pokonywać siły natury i autentyczność. Zapraszamy na podziemny rejs łodziami jedną z najdłuższych sztolni odwadniających w Europie.

Wstęp: Płatny
Ceny: 30 zł – zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej

KUP BILET: www.bilety.kopalniasrebra.pl

– Z uwagi na ograniczoną przepustowość w sztolni sugerujemy zakup biletów przez internet: bilety.kopalniasrebra.pl
– Pierwszy przepływ łodziami odbędzie się o godz. 9.00
– Bezpłatny parking przy ul. Repeckiej
– Dojście od parkingu przy ul. Repeckiej do szybu Sylwester zajmuje 10 min.
– Nie prowadzimy wcześniejszej rezerwacji zwiedzania.

10:00 – 19:00 ———–
PODWODNA POLSKA – pokaz filmu
Odkrywaj podziemia tarnogórskie w zupełnie innej formule, niż tradycyjne wycieczki z przewodnikiem.
Nie tylko na dnie Bałtyku znajduje się coś cennego. Zatopione kopalnie również kryją w sobie mnóstwo tajemnic. Jedną z nich są podziemia tarnogórskie. Zapraszamy na podwodną wyprawę do świata gwarków, którzy pozostawili po sobie gęsty labirynt korytarzy górniczych. “Podwodna Polska” Ewy Żerdzińskiej to program zrealizowany m.in. w niedostępnych dla turystów odcinkach dawnej kopalni kruszców srebra, ołowiu i cynku Fryderyk i Sztolni Głębokiej Fryderyk.

Częstotliwość wydarzenia cyklicznego: 10.00 – 15.00, 17.00 – 19.00

10:00 – 14:00 ———–
MOC WODY – warsztaty malarskie

Łap za pędzel i wykorzystaj folię stretchową do stworzenia przestrzennej parkowej galerii

Wstęp: Bezpłatny
Brak rezerwacji

10:30 – 15:30 ———–
POSZUKIWACZE SREBRA – gra terenowa

Stary sztygar zostawił gdzieś mapę prowadzącą do podziemnych skarbów, znajdź ją i ruszaj po śladach jakie zostawili dawni gwarkowie. Zdobądź sławę i bogactwo.

Częstotliwość wydarzenia cyklicznego: 10.30 – 12.00; 12.15-13.45; 14.00-15,30

Wstęp: Bezpłatny
Brak rezerwacji

10:30 – 13:30 ———–
WYKROPKUJ PSTRĄGA – warsztaty kreatywne

Warsztaty tworzenia ozdoby w kształcie pstrąga metodą dot painting. Jest to aborygeńska technika malowania obrazów kropkami. A więc kropkujemy…
Częstotliwość wydarzenia cyklicznego: co 60 min, 10.30-11.30; 11.30-12.30; 12.30-13.30

Wstęp: Bezpłatny
Brak rezerwacji

12:00 – 18:00 ———–
ŚWIATEŁKO W TUNELU – pokaz naukowy

Poznaj działanie niezwykłej lampy stosowanej w celach turystycznych tylko w Sztolni Czarnego Pstrąga
Lampa karbidowa, zwana popularnie karbidówką, to typ lampy gazowej, w której jako paliwa używa się acetylenu. Ten z kolei otrzymuje się w reakcji chemicznej karbidu z wodą w zbiorniku lampy. To w teorii. A jak to wygląda w praktyce? Przekonaj się sam i weź udział w specjalnym pokazie, podczas którego dowiesz się jak górnicy, a dziś nasi przewodnicy uruchamiają do podziemnych rejsów łodziami lampy karbidowe. Zobacz naszą kolekcję lamp górniczych.

Częstotliwość wydarzenia cyklicznego: co 60 min

Wstęp: Bezpłatny
Brak rezerwacji

13:00 – 15:00 ———–
PODZIEMNY RAFTING – zawody sprawnościowe

Do tej pory oferowała podziemne rejsy łodziami i morsowanie, teraz Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach wychodzi naprzeciw turystom, którzy szukają nieco mocniejszych wrażeń. Podczas INDUSTRIADY zaprezentujemy ultralekkie i niezwykle wytrzymałe pontony zwane packraftami. Warsztaty packraftingowe mają przybliżyć turystom nową formę kontaktu z zabytkiem klasy światowej jakim jest podziemny rafting. Podczas spotkania z ekspertami dowiemy się czym są pacrrafty, z jakich materiałów powstają, w jaki sposób je szybko nadmuchać i jak zachowują się na wodzie.

Wstęp: Bezpłatny
Brak rezerwacji

13:30 – 16:30 ———–
TWORZYMY I ŁOWIMY – warsztaty kreatywne

Warsztaty tworzenia pstrągów z papieru oraz wspólnej dużej gry planszowej

Wstęp: Bezpłatny
Brak rezerwacji

15:00 – 16:00 ———–
MUZYKA FILMOWA – koncert zespołu In Tempore

Delektuj się znanymi i mniej znanymi, dźwiękowymi motywami filmowymi, które zaprezentuje w plenerze Kameralny zespół wokalny pod nazwą “In Tempore”.
Sztolnia Czarnego Pstrąga nazywana jest polską podziemną Wenecją. Poczujmy się więc jak na festiwalu filmowym w Wenecji i posłuchajmy plenerowego koncertu muzyki filmowej z repertuaru Kameralnego Zespołu Wokalnego In Tempore z Tarnowskich Gór.

Wstęp: Bezpłatny
Brak rezerwacji

16:00 – 17:00 ———–
MASZYNA W TRZECH AKTACH – spektakl

Co znaczy być człowiekiem w epoce przemysłowej? Jak to wygląda współcześnie? Jak rozwój przemysłu wpłynął na nas? Gotowi na ekstra industrialny spektakl teatralny?
Umiejętność opowiadania o rzeczach ważnych z humorem, na wesoło, w sposób dostosowany do wieku uczestników – to jedna z najważniejszych zalet, jakimi charakteryzują się spektakle edukacyjne poruszające tematykę rozwoju techniki i wpływu na nasz świat. Nie należy ona do zagadnień łatwych, jednak przedstawiana w umiejętny sposób stanie się zrozumiała także dla najmłodszych widzów. Mające przystępną, teatralną formę zajęcia mają za cel utrwalenie wśród małych widzów tematu tegorocznej INDUSTRIADY. Forma teatru, w której dzieci oprócz suchych informacji otrzymują dodatkowo obraz i fabułę, a także mogą się włączyć w wydarzenia, pozwala treść przyswoić lepiej i trwalej. INTERAKCJA! Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągamy małego widza w wir scenicznych wydarzeń. Nie jest on tylko biernym obserwatorem, razem z nami wpływa na losy bohaterów spektaklu.

Wstęp: Bezpłatny
Brak rezerwacji

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem