icon-news

Zanim postanowisz nas odwiedzić, zapoznaj się z ważnymi informacjami

Alert 09.08.2020

W związku z ograniczeniami jakie nałożyła na nas Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu, obiekt może zwiedzać jednorazowo (raz na 60 min) maksymalnie 20 osób. Warto więc zakupić bilety wcześniej, poprzez internetowy system sprzedaży.

Do 12 marca br. Sztolnia Czarnego Pstrąga mogła jednorazowo obsłużyć nawet 60 turystów. Obecne ograniczenia nałożone przez sanepid spowodowały, że do podziemi możemy wpuścić maksymalnie 20 osób.

Zachęcamy więc wszystkich turystów do zakupu biletów w sieci, poprzez nasz system sprzedaży bilety.kopalniasrebra.pl (zakładka SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA).

Prosimy nie zwlekać z zakupem. Nie jesteśmy bowiem w stanie zagwarantować wolnych miejsc w dniu zwiedzania. Taka sytuacja ma miejsce, gdy chcemy zakupić bilety bezpośrednio w obiekcie. Prosimy więc o wyrozumiałość. Bardzo byśmy chcieli umożliwić wszystkim zwiedzanie sztolni, ale musimy trzymać się wytycznych sanepidu. Chodzi przede wszystkim o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.

Przed zakupem biletu należy zapoznać się z regulaminem zwiedzania, który został dostosowany do wytycznych Sanepidu. Uwzględnia on takie elementy jak zachowanie odpowiedniego dystansu czy noszenie maseczek.

Przez cały czas przebywania na obiekcie oraz podczas zwiedzania obowiązuje nakaz noszenia przez zwiedzających osłony nosa i ust. Zwiedzający zobowiązani są do zachowania bezpiecznej odległości – 2 metrów od innych osób, w szczególności innych zwiedzających oraz pracowników obiektu.

Bilety do sztolni można zakupić wchodząc na internetową stronę sprzedażową bilety.kopalniasrebra.pl.

 

Centrum Obsługi Turysty, gdzie znajduje się kasa biletowa, jest zlokalizowane przy szybie Sylwester.

Turystów, którzy zakupili bilety przez internet prosimy o zameldowanie się w COT celem ustalenia z którego szybu rozpocznie się zwiedzanie. 

Prosimy, aby turyści nie przychodzili na ostatni moment, tylko stawili się przy szybie Sylwester na 15 min przed zwiedzaniem

Zapoznaj się z Regulaminem zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga
Załącznik do Regulaminu zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga w czasie obowiązywania ograniczeń sanitarnych związanych z epidemią COVID-19

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zapewnia że jego obiekty są bezpieczne i zachęca do kupowania biletów przez internet, a tym samym do wsparcia turystyki po długim okresie przestoju.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.