icon-news

Remont ul. Repeckiej – możliwe utrudnienia

Alert 18.10.2019

W związku z remontem ul. Repeckiej w Tarnowskich Górach nie można na chwilę obecną dojechać do parkingu. Prosimy grupy wycieczkowe o korzystanie z alternatywnego dojazdu. Szczegóły poniżej

Remont ul. Repeckiej nadzorowany przez Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach trwa już od dłuższego czasu. Firma budowlana w dniu 18 października zamknęła całą ulicę od skrzyżowania z Niedziałkowskiego, aż do ul. Witosa.  Przy ul. Repeckiej znajduje się bezpłatny parking dla samochodów i autokarów.  W związku z prowadzonymi pracami nie ma w tej chwili możliwości dojazdu do miejsca postojowego.

Zarządzające Sztolnią Czarnego Pstrąga Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej proponuje grupom autokarowym skorzystanie na czas remontu z alternatywnego dojazdu, tj. od ul. Pyskowickiej i Śniadeckiego. Należy wjechać na teren Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji  i kierować się w stronę przystanku dla komunikacji publicznej. Turyści powinni kierować się następnie do szybu Sylwester, gdzie znajduje się kasa biletowa (ok. 10 min. 700 m).

To samo dotyczy osób, które do sztolni chcą dojechać samochodami. Pojazdy można zaparkować przy wjeździe na teren Parku Repeckiego (k. restauracji Leśniczówka, parking płatny) lub wjechać na teren Parku Repeckiego.

Wjazd na teren parku do 30 min jest bezpłatny (dotyczy to zarówno grup autokarowych jak i samochodów)

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.