icon-news

JESTEŚMY OTWARCI – ZAPRASZAMY DO SZTOLNI

Alert 03.02.2021

Dobre wieści płyną do Was z Tarnowskich Gór. 6 lutego wróciliśmy na turystyczną mapę regionu, ale nadal apelujemy o pomoc, bo przez pandemię grozi nam upadłość.

6 lutego br. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej otwarło  Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga, czyli dwie podziemne perły, które blisko 4 lata temu docenił świat, wpisując je na najważniejszą Listę zabytków tj. Listę UNESCO.

Sztolnię czarnego Pstrąga będzie można zwiedzać w weekendy o 12.00 i 13.00, a także  od poniedziałku do piątku o 12.00

Na turystów czekają podziemna trasę turystyczna o dł. 600 m, którą pokonuje się łodziami. Na powierzchni dostępna będzie baza turystyczna i ekspozycja lamp górniczych. Do dyspozycji jest także sklep z pamiątkami i wydawnictwami, a także bezpłatny PARKING (przy ul. Repeckiej).

Obiekt był zamknięty przez blisko 3 miesiące, a łącznie z pierwszym, ubiegłorocznym lockdownem – ponad pół roku.  

SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA  jest utrzymywana jedynie z wpływów z biletów wstępu. POMÓŻ NAM OCALIĆ ŚWIATOWE DZIEDZICTWO. ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM

patronite.pl/MIŁOŚNICY

SMZT otwiera także drugi ze swoich obiektów podziemnych, czyli Zabytkową Kopalnię Srebra  – jedyną w Polsce kopalnię srebra dostępną dla turystów. Atrakcja, która jako jedyna w województwie śląskim może pochwalić się turystycznym Oskarem, czyli Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej, będzie przyjmowała turystów od 9.00, a kasa biletowa czynna będzie do 15.00

Bilety do kopalni jak i sztolni można zakupić wchodząc na internetową stronę sprzedażową bilety.kopalniasrebra.pl  lub w kasie sztolni przed zwiedzaniem.

Przez cały czas przebywania na obiekcie oraz podczas zwiedzania obowiązuje nakaz noszenia przez zwiedzających osłony nosa i ust.
Zwiedzający zobowiązani są do zachowania bezpiecznej odległości – 2 metrów od innych osób, w szczególności innych zwiedzających oraz pracowników Zabytkowej Kopalni Srebra

Zapoznaj się z Regulaminem zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga

Załącznik do Regulaminu zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga w czasie obowiązywania ograniczeń sanitarnych związanych z epidemią COVID-19

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zapewnia że jego obiekty są bezpieczne i zachęca do kupowania biletów przez internet, a tym samym do wsparcia turystyki po tak długim okresie przestoju.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem