icon-news

UNESCO z rabatem

Aktualności | 12.07.2019

Zrób zakupy lub skorzystaj z oferty wybranych punktów usługowych, rekreacyjnych i gastronomicznych na terenie Tarnowskich Gór, a otrzymasz kupon rabatowy na zwiedzanie dwóch obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. To pierwsza tego typu akcja rabatowa w mieście.

Czytaj więcej

Industriada 2019 – podziemna żegluga ze sztygarem

Aktualności | 04.06.2019

Zanim wystrzelą korki od szampana, jeszcze sporo wody upłynie. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, a to oznacza, że podziemia wypełnią się niedługo turystami. To okazja do świętowania. To czas na INDUbal, bo wszyscy jsteśmy przemysłowcami.

Czytaj więcej

Podziemna Wenecja dostępna online

Aktualności | 06.04.2019

Jedziesz z daleka, zależy ci na czasie lub chciałbyś uniknąć stania w długiej kolejce do kasy? Tylko bilet zakupiony w systemie internetowym sprosta tym oczekiwaniom. Dlatego specjalnie dla was uruchomiliśmy możliwość zakupu biletu online. To dziecinnie proste.

Czytaj więcej

Luty miesiącem wszystkich TARNOGÓRZAN

Aktualności | 15.02.2019

Mieszkasz w Tarnowskich Górach, a nie byłeś jeszcze nigdy w Sztolni Czarnego Pstrąga? Odkryj nowe miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w promocyjnej cenie. Dotknij historii, która zachwyca turystów z wszystkich kontynentów. Promocja także w lutym.

Czytaj więcej

Styczeń miesiącem wszystkich TARNOGÓRZAN

Aktualności | 11.01.2019

Mieszkasz w Tarnowskich Górach, a nie byłeś jeszcze nigdy w Sztolni Czarnego Pstrąga? Odkryj nowe miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w promocyjnej cenie. Dotknij historii, która zachwyca turystów z wszystkich kontynentów.

Czytaj więcej

Sztolnia w trójwymiarze – głosowanie

Aktualności | 25.09.2018

Rozpoczęło się głosowanie na projekty do Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na rok 2019. Jednym z nich jest stworzenie trójwymiarowego modelu długiej na ponad 4,5 km Sztolni Głębokiej Fryderyk. Od ubiegłego roku obiekt ten znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Teraz jest szansa, by go poznać go w najdrobniejszych szczegółach.

Czytaj więcej

Sztolnia w kwietniu i maju

Aktualności | 30.03.2018

Z dniem 1 kwietnia zmieniają się godziny otwarcia Sztolni Czarnego Pstrąga dla turystów indywidualnych. Sprawdź kiedy będziesz mógł zwiedzić najdłuższą w Polsce podziemną trasę turystyczną, którą pokonuje się łodziami.

Czytaj więcej

Przedświąteczna przerwa techniczna

Aktualności | 19.03.2018

Od najbliższego piątku aż do końca marca Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach będzie niedostępna dla turystów. W tym czasie zostanie przeprowadzona zaplanowana już wcześniej konserwacja łodzi, którymi turyści pokonują jej 600-metrowy odcinek. Będzie to pierwszy tego typu remont od wpisu sztolni na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

Sztolnia w zaszczytnym gronie

Aktualności | 27.02.2018

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach została wytypowana przez Polską Organizację Turystyczną jako jedna z dziesiąciu krajowych atrakcji, którą koniecznie trzeba w tym roku zobaczyć.

Czytaj więcej

Morsowanie w Sztolni

Aktualności | 23.01.2018

Z przyczyny technicznych tegoroczna edycja w Sztolni Czarnego Pstrąga “Morsowania” nie odbędzie się. Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Nowa oferta biletowa w Sztolni

Aktualności | 02.01.2018

Bilet rodzinny, grupowy, a także zniżki dla seniorów. To tylko niektóre zmiany jakie wprowadziła od nowego roku Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

Czytaj więcej

Polska Wenecja skończyła 60 lat

Aktualności | 02.12.2017

Mija 60 lat od uruchomienia do zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga – najdłuższej w Polsce trasy podziemnej, którą turyści pokonują łodziami.  Z tej okazji w sali kinowo-konferencyjnej  Zabytkowej Kopalni Srebra,  odbyły się uroczystości rocznicowe .  Obiekt, będący od kilku miesięcy miejscem światowego dziedzictwa UNESCO, obsłużył do tej pory blisko 2,5 mln turystów.

Czytaj więcej

60. urodziny Sztolni

Aktualności | 02.12.2017

Miała funkcjonować tylko do czasu otwarcia Zabytkowej Kopalni Srebra, ale zainteresowanie podziemnym przepływem łodziami było tak duże, że postanowiono jej nie zamykać.  Sztolnia Czarnego Pstrąga, która obchodzi właśnie 60 lat działalności, to nadal jedna z największych atrakcji turystycznych województwa śląskiego, a od kilku miesięcy także obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

Mamy to ! Tarnowskie Góry na Liście UNESCO

Aktualności | 09.07.2017

Pogórnicze zabytki Tarnowskich Gór zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO! Decyzja zapadła w Krakowie podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa. Jest to 15. polski obiekt na tej prestiżowej liście. Pierwszy w województwie śląskim.

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.