icon-news

UNESCO 2 za 1 – nowa akcja LATO 2021 – PROMOCJA

Aktualności | 09.07.2021

Kup bilet do Sztolni Czarnego Pstrąga, a otrzymasz bezpłatną wejściówkę na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. A wszystko to w ramach nowej akcji „Promocyjne LATO 2021 w Śląskim” i symbolicznej, czwartej rocznicy wpisu naszych zabytków na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oferta limitowana. Szczegóły w treści wiadomości.

Czytaj więcej

Obiekt UNESCO opanowany przez kosy

Aktualności | 15.06.2021

Kosy uwiły sobie gniazdo na drzwiach nowej bazy turystycznej Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Przez kilka tygodni obserwował je Sławomir Ziemianek – przewodnik po tarnogórskich obiektach UNESCO i specjalista ds. obsługi ruchu turystycznego. Powstała niezwykła historia i chwytająca za serce fotorelacja.

Czytaj więcej

Zabytki UNESCO z rabatem 50%

Aktualności | 14.05.2021

PROMOCJA: Gwarkowie z Tarnowskich Gór dokopali się do żyły srebra i dają ekstra rabaty na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Od najbliższego poniedziałku 17 maja aż do końca miesiąca obiekty te będzie można odwiedzić z 50-procentowym rabatem.

Czytaj więcej

NOWOŚĆ: Morsowanie w podziemiach sztolni

Aktualności | 30.04.2021

Już nie tylko podziemny rejs łodziami, ale także podziemna kąpiel w lodowatej wodzie. Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach wprowadza do oferty stałej – morsowanie. Mogą z niej skorzystać nie tylko zaprawieni w bojach miłośnicy tej formy spędzania wolnego czasu, ale także wszyscy spragnieni wrażeń i szukający nieco ochłody

Czytaj więcej

Mapa dojścia na wylot Sztolni Głębokiej Fryderyk

Aktualności | 13.10.2020

Pobierz mapkę i ruszaj w drogę szlakiem UNESCO. Odwiedzaj obiekty światowego dziedzictwa zlokalizowane w sercu Parku Repeckiego i na jego obrzeżach. Dotrzyj do wylotu Sztolni Głębokiej Fryderyk, gdzie biją industrialne źródła Śląska

Czytaj więcej

Lato z Radiem w Czarnym Pstrągu

Aktualności | 19.07.2020

“Lato z Radiem” poleca najważniejsze na Górnym Śląsku zabytki, czyli Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga. W jaki sposób? Zobaczcie materiały filmowe nakręcone podczas realizacji programu w Tarnowskich Górach. Mija właśnie trzecia rocznica wpisu w/w atrakcji na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

1526.UNESCO DLA TARNOGÓRZAN, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie

Aktualności | 09.07.2020

Z okazji 3. rocznicy wpisania tarnogórskich zabytków pogórniczych na listę UNESCO mamy dla tarnogórzan 1526 DARMOWYCH BILETÓW do Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa… i Sztolnia Czarnego Pstrąga – obiekt światowego dziedzictwa…! Dlaczego akurat tyle? Rok 1526 to moment założenia Naszego Miasta!

Czytaj więcej

UNESCO: Nowe łodzie dla Sztolni Czarnego Pstrąga

Aktualności | 06.07.2020

Już w najbliższą sobotę (11.07) turyści odwiedzający Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach będą mieli okazję po raz pierwszy przepłynąć obiekt nowymi łodziami. Przy zaangażowaniu kilkudziesięciu osób dziś wprowadzono je do podziemi. Całą operację sfilmowała wraz z tarnogórską firmą Olmet stacja Discovery, która za kilka miesięcy wyemituje o sztolni specjalny materiał.

Czytaj więcej

Ważne informacje dla turystów

Aktualności | 16.03.2020

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych turystów do odwołania, obiekty zarządzane przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej będą niedostępne dla zwiedzających. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Zostań przewodnikiem w obiektach UNESCO

Aktualności | 13.02.2020

Rozpoczęliśmy rekrutację na przewodników w Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga. Jeżeli interesuje Cię oprowadzanie turystów po tarnogórskich podziemiach zgłoś do nas swoją aplikację.

Czytaj więcej

Głosuj na bezpłatne lekcje w obiekcie UNESCO

Aktualności | 12.11.2019

Ponad 4 tys. uczniów z województwa śląskiego może w przyszłym roku skorzystać z bezpłatnych lekcji, które odbywać się będą w podziemiach i muzeum Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach wpisanej w 2017 r. na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nim jednak zabrzmi pierwszy dzwonek, kopalnia musi powalczyć o głosy w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj więcej

Nowa baza turystyczna przy szybie Sylwester

Aktualności | 22.10.2019

Już niedługo odwiedzający Sztolnię Czarnego Pstrąga będą mogli odczuć znaczną poprawę obsługi. Na ukończeniu są już bowiem prace związane z oddaniem budynku dydaktycznego przy szybie Sylwester – nowej bazy turystycznej, która powstaje z funduszy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Czytaj więcej

UNESCO z rabatem

Aktualności | 12.07.2019

Zrób zakupy lub skorzystaj z oferty wybranych punktów usługowych, rekreacyjnych i gastronomicznych na terenie Tarnowskich Gór, a otrzymasz kupon rabatowy na zwiedzanie dwóch obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. To pierwsza tego typu akcja rabatowa w mieście.

Czytaj więcej

Industriada 2019 – podziemna żegluga ze sztygarem

Aktualności | 04.06.2019

Zanim wystrzelą korki od szampana, jeszcze sporo wody upłynie. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, a to oznacza, że podziemia wypełnią się niedługo turystami. To okazja do świętowania. To czas na INDUbal, bo wszyscy jsteśmy przemysłowcami.

Czytaj więcej

Podziemna Wenecja dostępna online

Aktualności | 06.04.2019

Jedziesz z daleka, zależy ci na czasie lub chciałbyś uniknąć stania w długiej kolejce do kasy? Tylko bilet zakupiony w systemie internetowym sprosta tym oczekiwaniom. Dlatego specjalnie dla was uruchomiliśmy możliwość zakupu biletu online. To dziecinnie proste.

Czytaj więcej

Luty miesiącem wszystkich TARNOGÓRZAN

Aktualności | 15.02.2019

Mieszkasz w Tarnowskich Górach, a nie byłeś jeszcze nigdy w Sztolni Czarnego Pstrąga? Odkryj nowe miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w promocyjnej cenie. Dotknij historii, która zachwyca turystów z wszystkich kontynentów. Promocja także w lutym.

Czytaj więcej

Styczeń miesiącem wszystkich TARNOGÓRZAN

Aktualności | 11.01.2019

Mieszkasz w Tarnowskich Górach, a nie byłeś jeszcze nigdy w Sztolni Czarnego Pstrąga? Odkryj nowe miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w promocyjnej cenie. Dotknij historii, która zachwyca turystów z wszystkich kontynentów.

Czytaj więcej

Sztolnia w trójwymiarze – głosowanie

Aktualności | 25.09.2018

Rozpoczęło się głosowanie na projekty do Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na rok 2019. Jednym z nich jest stworzenie trójwymiarowego modelu długiej na ponad 4,5 km Sztolni Głębokiej Fryderyk. Od ubiegłego roku obiekt ten znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Teraz jest szansa, by go poznać go w najdrobniejszych szczegółach.

Czytaj więcej

Sztolnia w kwietniu i maju

Aktualności | 30.03.2018

Z dniem 1 kwietnia zmieniają się godziny otwarcia Sztolni Czarnego Pstrąga dla turystów indywidualnych. Sprawdź kiedy będziesz mógł zwiedzić najdłuższą w Polsce podziemną trasę turystyczną, którą pokonuje się łodziami.

Czytaj więcej

Przedświąteczna przerwa techniczna

Aktualności | 19.03.2018

Od najbliższego piątku aż do końca marca Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach będzie niedostępna dla turystów. W tym czasie zostanie przeprowadzona zaplanowana już wcześniej konserwacja łodzi, którymi turyści pokonują jej 600-metrowy odcinek. Będzie to pierwszy tego typu remont od wpisu sztolni na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

Sztolnia w zaszczytnym gronie

Aktualności | 27.02.2018

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach została wytypowana przez Polską Organizację Turystyczną jako jedna z dziesiąciu krajowych atrakcji, którą koniecznie trzeba w tym roku zobaczyć.

Czytaj więcej

Morsowanie w Sztolni

Aktualności | 23.01.2018

Z przyczyny technicznych tegoroczna edycja w Sztolni Czarnego Pstrąga “Morsowania” nie odbędzie się. Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Nowa oferta biletowa w Sztolni

Aktualności | 02.01.2018

Bilet rodzinny, grupowy, a także zniżki dla seniorów. To tylko niektóre zmiany jakie wprowadziła od nowego roku Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

Czytaj więcej

Polska Wenecja skończyła 60 lat

Aktualności | 02.12.2017

Mija 60 lat od uruchomienia do zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga – najdłuższej w Polsce trasy podziemnej, którą turyści pokonują łodziami.  Z tej okazji w sali kinowo-konferencyjnej  Zabytkowej Kopalni Srebra,  odbyły się uroczystości rocznicowe .  Obiekt, będący od kilku miesięcy miejscem światowego dziedzictwa UNESCO, obsłużył do tej pory blisko 2,5 mln turystów.

Czytaj więcej

60. urodziny Sztolni

Aktualności | 02.12.2017

Miała funkcjonować tylko do czasu otwarcia Zabytkowej Kopalni Srebra, ale zainteresowanie podziemnym przepływem łodziami było tak duże, że postanowiono jej nie zamykać.  Sztolnia Czarnego Pstrąga, która obchodzi właśnie 60 lat działalności, to nadal jedna z największych atrakcji turystycznych województwa śląskiego, a od kilku miesięcy także obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

Mamy to ! Tarnowskie Góry na Liście UNESCO

Aktualności | 09.07.2017

Pogórnicze zabytki Tarnowskich Gór zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO! Decyzja zapadła w Krakowie podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa. Jest to 15. polski obiekt na tej prestiżowej liście. Pierwszy w województwie śląskim.

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem