icon-news

NOWOŚĆ: Morsowanie w podziemiach sztolni

Aktualności 30.04.2021

Już nie tylko podziemny rejs łodziami, ale także podziemna kąpiel w lodowatej wodzie. Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach wprowadza do oferty stałej – morsowanie. Mogą z niej skorzystać nie tylko zaprawieni w bojach miłośnicy tej formy spędzania wolnego czasu, ale także wszyscy spragnieni wrażeń i szukający nieco ochłody

Morsowanie w podziemiach Sztolni Czarnego Pstrąga to pierwsza tego typu oferta w województwie śląskim. Oferta ma charakter przede wszystkim prozdrowotny,  ale to również zupełnie inny kontakt z zabytkiem, zwłaszcza że Sztolnia Czarnego Pstrąga stanowi element wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Morsowanie polega na kąpieli w sztolniowych wodach, której temperatura wynosi 6 st. C.  Do podziemi dostajemy się krętymi schodami, gdzie cumują łodzie dla turystów. Na czas morsowania łodzie wprowadzane pod pomost, tak by umożliwić swobodny dostęp do wody.

PAMIĘTAJ O ZACHOWANIU SZTANDAROWYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z COVID-19

OFERTA DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE W SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ

KUP BILET ONLINE/ ZAKŁADKA SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA / wybierz termin morsowania

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM MORSOWANIA – pobierz (pdf)

OŚWIADCZENIE DLA OSÓB W WIEKU 16-18 LAT KTÓRE CHCĄ SKORZYSTAĆ Z KĄPIELI WODNEJ „MORSOWANIA” W SZTOLNI CZARNEGO PSTRĄGA – pobierz (docx / pdf)

OŚWIADCZENIE OSOBY PEŁNOLETNIEJ – pobierz (docx / pdf)

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem