icon-news

Industriada 2019 – podziemna żegluga ze sztygarem

Aktualności 04.06.2019

Zanim wystrzelą korki od szampana, jeszcze sporo wody upłynie. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, a to oznacza, że podziemia wypełnią się niedługo turystami. To okazja do świętowania. To czas na INDUbal, bo wszyscy jsteśmy przemysłowcami.

Sztolniowi przewodnicy wcielają się w górników dawnej gruby Fryderyka i za zgodą hrabiego Donnersmarcka planują stworzyć w podziemiach trasę turystyczną, którą zwiedzający będą pokonywać łodziami. Na dużą skalę udało się to dopiero dwie dekady później, ale magia sztolni przyciągała rzesze zwiedzających jeszcze przed wybuchem drugiej wojny światowej. Jak tego dokonano? Wątek międzywojennej turystyki podziemnej uzupełnią kompletnie nieznane fakty dotyczące międzynarodowej polityki i dostaw sztolniowej wody dla setek tysięcy osób. W narracji pojawią się również takie nazwiska jak Piłsudski czy Mościcki.

 

Częstotliwość wydarzenia: Co godzinę, ostatnie o 18.00

Ceny: 23 zł (dla wszystkich)

Informacje dodatkowe

Zakup biletów: bilety.kopalniasrebra.pl

Pierwszy przepływ łodziami odbędzie się o godz. 9.00 z szybu Sylwester.

Bezpłatny parking przy ul. Repeckiej Dojście od parkingu przy ul. Repeckiej do szybu Sylwester zajmuje 15 min. Nie prowadzimy wcześniejszej rezerwacji zwiedzania.

         Usuń obrazek wyróżniający

Sprawdź jakim środkiem transportu można najłatwiej dostać się do sztolni w dniu INDUSTRIADY

Transport własny – samochód

Sztolnia Czarnego Pstrąga znajduje się w sercu parku krajobrazowego. W odległości kilkuset metrów znajduje się jednak bezpłatny parking (ul. Repecka). To tu należy zostawić samochód i przespacerować się do szybu Sylwester, gdzie znajduje się kasa biletowa. Z uwagi na duże zainteresowanie INDUSTRIADĄ prosimy wziąć pod rozwagę czy na pewno automobil to dobry pomysł. Parking pomieści maksymalnie kilkadziesiąt samochodów. Proponujemy wybór innych środków transportu.

Zarząd Transportu Metropolitalnego

Jak skorzystać z bezpłatnego transportu ZTM?
1. Pobierz kupon z naszej strony. Kupon należy wydrukować lub używać w formie elektronicznej ściągniętej na urządzenie mobilne.
2. Kupon upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę, która może korzystać z komunikacji miejskiej ZTM.
3. Promocja obowiązuje w dniu INDUSTRIADY 8 czerwca od godz. 8:00 do godz. 2:00 w nocy 9 czerwca.
4. Przed skorzystaniem z oferty warto sprawdzić sobotni rozkład jazdy oraz zapoznać się ze stosownymi regulaminami.

NIEDALEKO PARKU REPECKIEGO  (przy ul. Pyskowickiej, tuż przy Szpitalu Powiatowym) dojeżdżają w dniu INDUSTRIADY BEZPŁATNIE LINIE 3 | 153 | 614 | 780
Dojście do Sztolni, od przystanku przy szpitalu zajmuje od 20 do 30 min.

pobierz kupon

Koleje Śląskie

 

Jak skorzystać z bezpłatnego transportu Kolejami Śląskimi?

1. Zdobądź kupon na bezpłatny przejazd w dniu INDUSTRIADY.
2. Kupon upoważnia pasażera do bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi 8 czerwca oraz 9 czerwca podczas „Niedzieli u przemysłowca”. Składa się z dwóch odcinków na podróż tam i z powrotem.
3. Zgodnie z planem podróży kupon należy uzupełnić o godzinę odjazdu pociągu, stację początkową i końcową. Nie należy uwzględniać stacji przesiadkowych.
4. Przed skorzystaniem z oferty należy zapoznać się z rozkładem jazdy oraz regulaminem oferty.
5. Informacji o bezpłatnym transporcie pociągami Kolei Śląskich można zasięgnąć w dniu INDUSTRIADY również dzwoniąc na infolinię przewoźnika pod nr tel. 32 428 88 88.

Sprawdź rozkład jazdy <więcej

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem