icon-news

Sztolnia w zaszczytnym gronie

Aktualności | 27.02.2018

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach została wytypowana przez Polską Organizację Turystyczną jako jedna z dziesiąciu krajowych atrakcji, którą koniecznie trzeba w tym roku zobaczyć.

Czytaj więcej

Morsowanie w Sztolni

Aktualności | 23.01.2018

Z przyczyny technicznych tegoroczna edycja w Sztolni Czarnego Pstrąga „Morsowania” nie odbędzie się. Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Nowa oferta biletowa w Sztolni

Aktualności | 02.01.2018

Bilet rodzinny, grupowy, a także zniżki dla seniorów. To tylko niektóre zmiany jakie wprowadziła od nowego roku Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

Czytaj więcej

Polska Wenecja skończyła 60 lat

Aktualności | 02.12.2017

Mija 60 lat od uruchomienia do zwiedzania Sztolni Czarnego Pstrąga – najdłuższej w Polsce trasy podziemnej, którą turyści pokonują łodziami.  Z tej okazji w sali kinowo-konferencyjnej  Zabytkowej Kopalni Srebra,  odbyły się uroczystości rocznicowe .  Obiekt, będący od kilku miesięcy miejscem światowego dziedzictwa UNESCO, obsłużył do tej pory blisko 2,5 mln turystów.

Czytaj więcej

60. urodziny Sztolni

Aktualności | 02.12.2017

Miała funkcjonować tylko do czasu otwarcia Zabytkowej Kopalni Srebra, ale zainteresowanie podziemnym przepływem łodziami było tak duże, że postanowiono jej nie zamykać.  Sztolnia Czarnego Pstrąga, która obchodzi właśnie 60 lat działalności, to nadal jedna z największych atrakcji turystycznych województwa śląskiego, a od kilku miesięcy także obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

Mamy to ! Tarnowskie Góry na Liście UNESCO

Aktualności | 09.07.2017

Pogórnicze zabytki Tarnowskich Gór zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO! Decyzja zapadła w Krakowie podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa. Jest to 15. polski obiekt na tej prestiżowej liście. Pierwszy w województwie śląskim.

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.